Da se prvoj grupi od 100 bodybuildera osigura 4 grama proteina po kilogramu tjelesne težine dnevno iz crvenog mesa/ribe i piletine.
Da se drugoj grupi od 100 bodybuildera osigura 4 grama proteina po kilogramu tjelesne težine dnevno iz wheya.
Da se trećoj grupi od 100 bodybuildera osigura 4 grama proteina po kilogramu tjelesne težine dnevno iz biljnih izvora (soja, mahune, žitarice)
Da bi istraživanje bilo značajno, trebalo bi trajati najmanje 2 godine. I da imate 300 bodybuildera, bilo bi lijepo imati još tri ekvivalentne grupe naspram prve tri u kojima bi smanjili unos proteina prema RDA.

Neizbježno je pitanje, „Kako osigurati dovoljno proteina iz veganske prehrane?“. Ali prije svega, prvo je pitanje koliko proteina je „dovoljno“ za bodybuildera? Nemam pojma! Bodybuilding magazini traže da dnevni unos bude najmanje 2-4 grama proteina po kilogramu tjelesne težine. Pobornici „sirove prehrane“ će vam reći kako je dovoljna i ona količina iz voća, povrća i pola šalice oraščića. Ako je itko čuo za studije koje su se posvetile ovoj temi, molim vas da me obavijestite! Kao i obično, istina se skriva negdje između dva ekstrema. U svakom slučaju, kako ćete dobiti proteine iz veganske prehrane? Soja je zasigurno krcata proteinima ali nije bez kontroverza. Mahune su sjajan izvor, ja jedem mnogo mahuna. Mnoge su žitarice pune proteina, samo morate provjeriti njihov sastav aminokiselina. Pravi izazov za bodybuildera vegana je doći do dovoljno proteina kako bi izgradili mišićnu masu, a da se pritom ne udebljaju jer je proteinska gustoća žitarica i mahunarki mnogo manja u usporedbi s mesom. Vegani će zato mnogo češće izvoditi kardio treninge od njihovih kolega mesojeda. Rižu koristi mnogo svjetske populacije, mora biti nešto i u njoj. Još jedna zanimljiva žitarica koju sam počeo jesti je kvinoja. Proteinska kvaliteta i kvantiteta kvinojinog sjemena je vrlo često superiornija ostalim, mnogo poznatijim cjelovitim žitaricama. Kvinoja posjeduje mnogo više lizina nego pšenica, a sastav aminokiselina u kvinojinom sjemenu se smatra vrlo dobro izbalansiranim za ljudsku i životinjsku ishranu, slično kazeinu. Dolje u tablici ćete naći sastav aminokiselina kvinoje u usporedbi sa sojom, pšenicom i nemasnim mlijekom koju je napravila Organizacija za hranu i agrikulturu (FAO) od strane Ujedinjenih Naroda.