Mig33 Forum • Pogledaj temu - Visoko i Piramide -Sramota-

Prijavite se

Prijavite seRegistruj se

Gosti ne mogu chatati

Visoko i Piramide -Sramota-

Svjetska čuda i otkrića. Podijelite sve zanimljivosti s nama.

Visoko i Piramide -Sramota-

Postod Vanna » Ned Apr 17, 2011 3:24 pm

Jucer (16.04.2011) smo isli u Visoko da vidimo nase čuvene piramide..kazem "isli smo" jer je pun autobus bio i zelio da vidi to Bosansko čudo..Naše piramide..Nakon duge hodnje nailazimo na nekakvog čovjeka koji je radio u nekoj trgovini gdje se prodaju suverniri..iako smo mi očekivali da ce biti neki vodic ili nekakva vrsta ulaza gdje se dijele letci kao karta kudam treba da se ide .nista od toga nije bilo dobili smo samo govorne upute kudam treba da idemo....i nije nam bilo druge...nama je bio cilj samo da stignemo na vrh.
PONOVO nailazimo na nekog covjeka i koji nam je rekao "Ko zeli dalje ulaz je 1 KM za djecu a 2 KM za odrasle".mi smo ga pitali kako mozemo da znamo dokle smijemo da idemo jer ne poznajemo podrucije a ne vidimo nikakvog vodica u blizini...on nam je samo rekao da idemo do kraja stepenica i table ..dalje nije pozeljno jer su stepenice se orusile i klizavo je...i tako grupa nas je krenula...Dosli smo do "kraja" stepenica..dalje je rekao da ne idemo...ali to sta smo imali da vidimo je bilo NIŠTA....neke žene su bila znatizeljne i zeljele su da idu do vrha...tako su i uradile...kada su se vratile rekle su da nema nista...
I tako razocarani smo se vratili do tog covjeka koji nam je naplatio ulaz..i trazili od njega da nam objasni zasto nema ni vodica ni nikakvih karti ..da bi nam on rekao kako nam je zaboravio reci da smo trebali s druge strane da idemo te da je tamo tunel u kojis e moze uci i mnogo vise vidjeti...kada smo zavrsili sa njim dolazimo do onog prvog koji je prodavao suvernire i neka od žena mu je rekla "sram vas i stid bilo,na ovakav nacin uzimate novac" a on je na to odgovorio "kad ste naivne i budale" naravno sa osmijehom..
Slika

Sada se ja pitam : Kako da nasa Bosna koja ima takva arheloska nalazista i mogucnost za uspijesan turizam da USPIJE ...Kada na ulazu se nalaze tako neobrazovani ljudi koji nam je cas tvrdio da je arheolog ,cas da je vodic..? kako da sprijecimo ovakvu vrstu "kradje" i sramote za nasu Bosnu i Hecegovinu.

Pa ljudi ne dolaze tu samo nas narod dolaze ljdui i iz drugih zemalja,zar da tako i turiste iz dr.drzava podkradaju i smiju im se u oci...

Ja sam naprosto ostala bez rijeci jucer
Iskustvo je nalaženje kraćeg puta poslije dužeg lutanja
Korisnikov avatar
Vanna
Administrator
Administrator

Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 2:50 pm
Mig33 Nik: vvaana
Mig33 level: 41

Povratak na Svijet Zanimljivosti