Mig33 Forum • Pogledaj temu - ***najbolji citati iz knjiga***

Prijavite se

Prijavite seRegistruj se

Gosti ne mogu chatati

***najbolji citati iz knjiga***

Svi mi smo u životu pročitali bar jednu knjigu. Podijelite ta iskustva s nama.

Postod trepushka » Pon Feb 22, 2010 10:01 am

Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predvečerjima i sunčev odsjaj u njenim širinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraća iz zaključanih pretinaca, iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je već ničije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjećajući nas i ranjavajući.

MEŠA SELIMOVIĆ - Derviš i smrt
<3...kad ti jednom srce slome,ne vjeruješ nikomee...<3
Korisnikov avatar
trepushka

Pridružio se: Pon Feb 22, 2010 8:40 am
Mig33 Nik: trepushka
Mig33 level: 0

Postod zagonnetna » Čet Feb 25, 2010 11:22 am

"Ljubav je sihirbaz, babo. Pokrece zivot i u zivot vraca. Lijeci, krijepi, oplemnjuje. Sve boli, jade, tuge, gorcine potire, ne zna za prepreke. Ne priznaje zakone, regule. Jedino je ona mocna, mocnija i od vremena i od smrti. Moze i ono naizgled nemoguce nesretnog. slomljenog, izgubljenog, u trenu preobraziti u sretna covjeka."

" Ja sam sa svoje duse potrgala sve velove i takvu bestidno golu bacila pred tebe. Jos uvijek bez kajanja, mada ne znam hoce li kajanje naknadno doci....mogu ti samo obecati kako cu se svim bicem truditi da zelji kada se javi ne dopustim da nadvlada razum."
:) :) :) :) :)

Nura Bazdulj Hubijar-LJUBAV JE SIHIRBAZ,BABO
Korisnikov avatar
zagonnetna
Moderator
Moderator

Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 4:54 pm
Mig33 Nik: zagonnetna

Re: ***najbolji citati iz knjiga***

Postod beg_je_beg » Uto Mar 16, 2010 7:36 am

trepushka je napisao:Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predvečerjima i sunčev odsjaj u njenim širinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraća iz zaključanih pretinaca, iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je već ničije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjećajući nas i ranjavajući.

MA SAMO DA TE CITIRAM :p :p :p
TU BI OR NOT TU BI :D :p :D :p :x
Korisnikov avatar
beg_je_beg

Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 1:14 pm
Mig33 Nik: beg_je_beg

Postod trepushka » Uto Mar 16, 2010 11:36 am

BEGEEEE....kwepitju teeee :p ;;) :-*
Korisnikov avatar
trepushka

Postod hip_hop_girl_ » Čet Apr 15, 2010 2:28 pm

''Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se ugasi.Izbrisati je da ne boli.Lakse bi se podnosio dan sto traje, ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji.Ovako se mijesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog sjecaja ni cistog zivota'' - Mesa Selimovic

Covjek ide od cilja do cilja,i bez obzira ostvario ih ili ne,dolazi do onog konacnog,iza koga zjapi-nista.Za ljude visokih umnih potencijala opasno je tragati za smislom zivota.To traganje moze ih odvesti u ludilo ili samoubojstvo.Daleko sam i od jednog i od drugog,samo osjecam da je moj brod otisao,da cu se ukrcati u neki drugi koji mi bude sudjen i kao slijepi putnik krenuti ne znajuci kamo vodi.. Ne vjerujem da cu otkriti nesto neotkirveno.Prosto ja sam covjek koji je za svoje godine isuvise vidio,isuvise cuo,isuvise zna a ostao sam u tunelu vlastite izgubljenosti i suvisnosti..Podsjetnik sam koga treba uklonuti da nikog vise ne podsjeca, budilnik koga treba zaustaviti da nikom vise ne zazvoni." - Nura Bazdulj Hubijar

;;)
hip_hop_girl_
Mig33 Admin
Mig33 Admin

Pridružio se: Čet Apr 15, 2010 1:28 pm
Mig33 Nik: hip_hop_girl_

Postod Vanna » Čet Apr 15, 2010 3:37 pm

trepushka je napisao:Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predvečerjima i sunčev odsjaj u njenim širinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraća iz zaključanih pretinaca, iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je već ničije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjećajući nas i ranjavajući.

Upravo je čitam.....predobra je samo imam malo vremena za nju :D
Iskustvo je nalaženje kraćeg puta poslije dužeg lutanja
Korisnikov avatar
Vanna
Administrator
Administrator

Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 2:50 pm
Mig33 Nik: vvaana
Mig33 level: 41

Postod trepushka » Uto Apr 20, 2010 12:49 pm

Vanna je napisao:

Upravo je čitam.....predobra je samo imam malo vremena za nju :D

Ma draga moja :))nadješ ti vremena za sve...ti si superženaaaaaaaaaaaaaaaa :D hihi aj lav ju :x
Korisnikov avatar
trepushka

Postod Vanna » Uto Apr 20, 2010 11:19 pm

Heheh.....ma trudim se....a vidis i pored svega nemogu bez vas.....aj lav ju tu maj lav :-* :-*
Korisnikov avatar
Vanna
Administrator
Administrator

Postod Vanna » Ned Maj 02, 2010 9:20 pm

Žene, ja ne znam kome ste vi bile blaga kiša jutarnja, ali u naš život ulazite kao pljusci nošeni vihorima. Preko vaših bijelih tjelesa pjeni se bučno život naš, zaustavlja se u virove i pada strmoglavce.
Andrić
Ženo, što ne možemo da te jasno vidimo kao pračovjek ženku na suncu, nego si postala strašna vizija i otrov krvi naše, pa bježimo pred tobom, i dok mislimo da si daleko, ti bdiješ u našim mislima, i dok hoćemo da te u radu zaboravimo – gle! – na svim našim djelima tanke vijugaju linije, tragovi tvojih nevidljivih prsta.
Andrić
Muškarci su veoma čudna stvorenja, umiju da se tuku, da viču, prijete, ali premiru od straha pred jednom ženom. Možda ne pred onom kojom su se oženili, ali uvijek postoji neka koja ih plaši i potčinjava svojim hirovima i ćudima. Makar im to bila i rođena majka.
Koeljo
Ljubav je izvanredan cvijet, ali treba imati hrabrosti da se ubere na ivici užasnog ponora.
Stendal :)
Korisnikov avatar
Vanna
Administrator
Administrator

Povratak na Knjige