Mig33 Forum • Pogledaj temu - Kako se registrovati na paypal

Prijavite se

Prijavite seRegistruj se

Gosti ne mogu chatati

Kako se registrovati na paypal

Kako se registrovati na paypal

Postod vedad » Sub Maj 29, 2010 10:02 pm

Mnogi će se pitati šta je ovo, ali da bi ste kupili od mig-a BAM morate imati paypal jer ovo je jedan od načina na koji možete kupiti. Ali paypal ne služi samo za mig33 nego za sva plaćanja na internetu.

Kako se registrovati na paypal? Ovo pitanje sam dobio 100 puta na migu pa evo stavit ću ovu temu da olakšam i sebi i ostalima. Pokazat ću Vam kako se registruje na paypal i kako se poveća limit koji je na jednom paypal računu 100USD, ja dok nisam skontao promijenio sam nekoliko debitnih kartica. Čak sam jednom i odjavio paypal account i ponovo ga prijavio nadajući se da će o5 limit biti 100USD, međutim kad jednom registrujete debitnu karticu na paypal nemoguće je ponovo je registrovati na neki drugi paypal account tako da sam samo upropastio debitnu i morao napraviti drugu. Znači treba zapamtiti: NIKADA NE ODJAVLJUJTE PAYPAL ako ne želite mijenjati debitnu.

Paypal Bosna - BH Račun

Paypal je kompanija koja omogućuje da se novčane transakcije obavljaju u potpunosti preko interenta. Bosna je odobrena kao zemlja gdje se može koristiti paypal. Vaša kreditna kartica može koristiti za (uskoro primanje) a za sada samo plaćanje na vaš paypal račun. Uplate i plaćanje na vaš BH račun mogu se obavit čak i debitnom karticom (Visa Electron), banke koje to podržavaju su RF banka i mislim uni kredit, dok neke banke u Bosni ne podržava plaćanje i primanje preko interneta na svoju karticu. Paypal vam omogućava neupitnu sigurnost korištenja njegovih usluga. Registracija BH Računa je prilično jednostavna, samo pratite dole prikazane upute.

Slika

Verifikacija paypal računa objašnjena je na dnu teme.
CVV broj (CSC broj) objašnjen ispod treće slike.

Paypal Bosna - Registracija:
1.) Kliknite na ovaj link da odete na stranicu za registraciju:PayPa
2.) Pratite uputstva na slikama:

SlikaSlikaSlikaSlika

Saznajte gdje se nalazi i kako izgleda CVV Broj. Pripremio sam vam par SLIKA da tačno saznate o čemu se radi.

Slika
Slika

Verifikacija vašeg paypal Bh računa
Verifikacija nije obavezna ali dok ne verificirate paypal račun, vaš limt bit će 100$. (to sam spomenuo na početku) Proces verifikacije je vrlo jednostavan i njime paypal želi provjeriti dali je kartica koju sta unjeli zaista vaša.
Proces ide ovako: paypal vam sa kartice uzme otprilike 1.95$ i odmah nakon što unesete potrebnu šifru, isti iznos se uplati nazad na vašu karticu. To je potrebno da bi se utvrdilo da je kartica u vašem vlasništvu.
Postupak verifikacije: kada se ulogirate u vaš profil klikajte redom na:
1.) Profile
2.) Add/Edit Credit Card
3.) Add a Card
Zatim popunite sve potrebno i kliknite na Add Card Kada to obavite paypal će vam uzeti 1.95$ sa računa. Kada vam paypal uzme 1.95$ vi morate provjeriti opis troška na vašoj kartici sa koje vam je ta svota oduzeta.Opis troška će izgledati PRIBLIŽNO ovako: 1234PAYPAL--*EXPUSE 47523768632 1.95$
Vama su bitna samo ova 4 početna broja (1234).
Naravno to neće bit 1234, bit će neka druga 4 broja koja morate unjet u vaš paypal račun (u Profile).
Opis troška može se provjeriti na internetu ako imate internet bankarstvo, ako nemate jednostavno odete u vašu banku i zatražite da vam pogledaju transakcije i kažu te brojeve ili zatražite da vam isprintaju zadnje transakcije.Taj izvještaj o uplati samo vlasnik kartice može bobiti u ovom slučaju to ste Vi.

Nadam se da sam vam uspjeo pomoći, uživajte!
znanje je tek onda znanje kada se stiče naporom vlastite misli a ne pamćenjem.
Korisnikov avatar
vedad
Mig33 Admin
Mig33 Admin

Pridružio se: Sre Feb 10, 2010 1:16 pm
Mig33 Nik: r3st4rt
Mig33 level: 0

Re: Kako se registrovati na paypal

Postod x3m1rx » Ned Okt 17, 2010 10:00 am

stvarno korisna tema :)
arhiva mig33 trikova - www.mig33trikovi.tk
Korisnikov avatar
x3m1rx
Vip
Vip

Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 10:30 am
Mig33 Nik: x3m1rx

Postod bad-boy035 » Sre Maj 18, 2011 6:00 pm

super objasnjeno, svaka cast
rad, red, disciplina
Korisnikov avatar
bad-boy035

Pridružio se: Pon Feb 22, 2010 1:02 pm
Mig33 Nik: bad-boy035

Postod x3m1rx » Ned Maj 22, 2011 8:07 pm

Usput da kažem da je paypal od prije skoro mjesec odobren i u BIH
arhiva mig33 trikova - www.mig33trikovi.tk
Korisnikov avatar
x3m1rx
Vip
Vip

Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 10:30 am
Mig33 Nik: x3m1rx

Postod planktoni » Sre Jul 13, 2011 7:42 am

Moram samo da te ispravim u dijelu otvaranja novih debitnih kartica ako se odjavljuje acc.
Iskreno, oprosti ali ti si bezveze potrosio para i para na otvaranje i zatvaranje debitnih kartica. Ako odjaviš acc istina je da nemožeš više istu karticu prijaviti na drugi acc, ali uvijek postoji način.
Treba samo nazvati paypal i oni će skinuti zabranu jer tebi je i dalje ta kartica u njihovim programima pod tim acc koji si ugasio. Ljudi nemojte se bojati ako nesto zeznete i sl. samo jedan poziv u pay pal i malo znanja engleskog (jer jedino na engleskom možete prićat) tako i savjetujem da ne šaljete mail i tamo pokušavate doći do odgovora jer proci ce dani dok shvatite da nema koristi od mail-a.
Samo nazovite, a ti prijatelju trebao si znati za ovo.
Korisnikov avatar
planktoni

Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 7:35 am
Mig33 Nik: planktoni
Mig33 level: 33

Povratak na Chit Chat