Mig33 Forum • Pogledaj temu - Tajne muškog uma

Prijavite se

Prijavite seRegistruj se

Gosti ne mogu chatati

Tajne muškog uma

Ovdje pisati ljubavne stihove ili neki drugi tekst koji je vezan za zaljubljene.

Tajne muškog uma

Postod zagonnetna » Sre Mar 24, 2010 4:15 pm

Zašto su muškarci tako teški?

“Nije da muškarci ne govore", kaže dr. Alon Gratch, “oni samo govore neki drugi jezik”. Oslanjajući se na priče svojih muških pacijenata i na vlastitim iskustvima kao muškarac, sin, suprug, otac, terapeut i prijatelj dr. Gratch briljantno osvjetljava razloga zašto muškarci razmišljaju i djeluju na određeni način u svojoj knjizi “Kad bi muškarci mogli mogli govoriti: otkrivanje tajnog jezika muškaraca”.

Slika

On kaže da na mušku psihologiju utječe sedam faktora:

Sram (dečki ne plaču),
Emocionalna odsutnost (ne znam što osjećam),
Muška nesigurnost (umoran sam od toga što sam ja gore),
Skretanje pažnje na sebe (pogledaj me, saslušaj me, dodirni me, osjeti me),
Agresija (pokazat ću ti tko je gazda),
Samodestruktivnost (kakav sam ja gubitnik),
Seksualno ispoljavanje (želim sex, sada!),

i daje praktične savjete koje svatko može koristiti za slušanje, tumačenje i razumijevanje unutrašnjeg svijeta muškaraca.
Muškarci su teški. Na površini često djeluju daleki i nedostižni. Ili glasni i antipatični. A kada ih pokušate upoznati, to često pogoršava situaciju - mogu se početi braniti i dodatno utvrditi zidove oko sebe. Doista, za razliku od žena, koje su uglavnom otvorene prema svojim osjećajima, većina muškaraca se vrlo teško otvara prema drugima. Ali kad se konačno otvore, otkrivaju zapanjujuće ranjivu unutrašnjost. Zapravo ovdje otkrivamo glavni paradoks na kojem počiva muževnost, a to je da su temelj muškarčevog identiteta njegove “ženske”, a ne muške želje. Alkoholizam, ovisnosti, pretrpavanje poslom, seks bez obveze, samo su neki od načina na koji ispoljavaju potisnutu emocionalnu bol.

Žene se uvijek žale kako muškarci ne pričaju, ne slušaju ih ili ne razumiju. Muškarci pak podsvjesno smatraju da je govor precijenjen i da djela govore više od riječi. Upravo tu nastaju najveće razmirice između spolova. Razumijevanje razlika između muškaraca i žena, način na koji misle, govore i komuniciraju, učinkovito će poboljšati vaše osobne odnose s onima koje volite. Budući da muškarci i žene međuljudske odnose i događaje interpretiraju vrlo različito, za stabilnost i dugovječnost odnosa vrlo je važno naučiti kako promijeniti svoj pristup prilikom razgovora sa suprotnim spolom.
Korisnikov avatar
zagonnetna
Moderator
Moderator

Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 4:54 pm
Mig33 Nik: zagonnetna
Mig33 level: 0

Re: Tajne muškog uma

Postod Vanna » Pon Mar 29, 2010 7:18 pm

Pored svega ovoga navedenog gore

"Skretanje pažnje na sebe (pogledaj me, saslušaj me, dodirni me, osjeti me),
Agresija (pokazat ću ti tko je gazda),
Samodestruktivnost (kakav sam ja gubitnik),"

nisu jedini,često smo i mi same takve...medjutim mineznamo sa muškarcima kao što ni oni neznaju sa nama...zato treba naučiti RAZMJETI DRUGE.kako mi njih tako oni nas.....a šutnjom se nista ne postize u oba slucaja....zato momci ako zelite da i mi budemo fine,umiljate i sl..budite i vi :p :p :p :p :p
Iskustvo je nalaženje kraćeg puta poslije dužeg lutanja
Korisnikov avatar
Vanna
Administrator
Administrator

Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 2:50 pm
Mig33 Nik: vvaana
Mig33 level: 41

Postod limun_senior » Čet Jun 24, 2010 12:05 am

mene su od rodjenja ucili da trebam bit strpljiv i da trebam uvijek cut sta druga strana ima reci i da se uvijek zajedno moramo dogovarati... i da ne idem grlom u jagode
po meni..mnogo je histericnih osoba danas i nestrpljivih. jbg takav je zivot, sve ide brze i brze i svi hoce sve na brzinu da zavrse. nema vise ono da nesto ocejfis da nesto uradis lagano polako, svima nam se negdje zuri...eh a ako nam se zuri, rijetko kad cemo rijeseti neku stvar u svoju korist, ko zurio noge slomio:D
nego..ovo sve pisem jer kad muskarac suti, on ne suti zato sto nema nista reci, on suti da nebi valjo gluposti i da nebi pravio gresku za greskom (polako al sigurno).. mora se uvijek razmislit pa uradit nesto..ispeci pa reci;). A ko ne moze da suti i da ceka i da razumije druge onda trazi nekoga ko je isti kao on/ona, zato imamo danas pedere i lezbe, uvijek se nadje neki kompromis. :D :D
Korisnikov avatar
limun_senior

Pridružio se: Ned Jun 20, 2010 6:40 pm
Mig33 Nik: limun_junior
Mig33 level: 0

Postod Vanna » Čet Jun 24, 2010 12:12 am

Na što će on na kraju da svrne nego odmah na pedere i lezbe cccc...Dosta toga si upravu ali Priznaj ima vas i gadova
Iskustvo je nalaženje kraćeg puta poslije dužeg lutanja
Korisnikov avatar
Vanna
Administrator
Administrator

Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 2:50 pm
Mig33 Nik: vvaana
Mig33 level: 41

Povratak na Ljubavni kutak